התקשרו כבר עכשיו :
054-9496066
אנחנו נמצאים כאן :
חפשו אותנו :
X

לתיאום אימון ניסיון חינם מלאו פרטים:  מחקר קיקבוקס יתרונות והמלצות

  שיטת אימון קיקבוקס היא דרך מצוינת לשמור על הכושר הגופני כדי להשיג איזון, כוח וזריזות טובים יותר. במאמר אתייחס למחקר ועל היתרונות של אימוני הקיקבוקסינג.

  קיקבוקס הוא ענף ספורט ושיטת לחימה בו משתמשים בבעיטות ואגרופים ללא אחיזות או תפיסות. האימון אנרגטי מאוד ודורש כוח מתפרץ של השרירים, הוא פופולרי בתור אימון כושר גופני ושורפים בו הרבה קלוריות. במהלך האימון רוכשים טכניקות ותנועות החשובות גם להגנה עצמית. הדרישות הפיזיות לאימון הינן גבוהות ולכן גם התוצאות הגופניות נראות במהירות.

  מחקר קיקבוקס יתרונות והמלצות

  מטרת המחקר– היא לבדוק את ההשפעה של אימוני הקיקבוקס על הכושר הגופני. המחקר נערך בקרב 30 אנשים בריאים בשנות העשרים לחייהם, הם חולקו לשתי קבוצות- מחצית מהם לאימוני הקיקבוקס והשאר לקבוצת הביקורת. כל קבוצה התאמנה כשעה ביום, שלוש פעמים בשבוע, במשך חמישה שבועות. כל אימון נמשך כשעה עם מאמן מוסמך והם בוצעו באותה שעה ביום כדי שלא יהיה שוני על ביצועי האימון.

  להלן תוצאות המחקר– קבוצת אימוני הקיקבוקס הראתה שיפור משמעותי ברמת הכושר, הגמישות, הזריזות וברמת הכוח. קבוצת המשתתפים אצל אימוני הקיקבוקס שיפרו את פלג הגוף העליון והתחתון ב 7%, בניגוד לקבוצת הביקורת. אימון קיקבוקס אישי מדגיש תנועות עוצמתיות, עוצמת הכוח שונה במיוחד אצל מבוגרים, כדי למנוע פציעות כתוצאה מנפילה. אלה פעילויות קצרות ומהירות היכולות להפיק יותר כוח מתפרץ.

  יתרונות אימון הקיקבוקס:

  • אחד היתרונות הבולטים הוא שניתן לבצע את האימון בכל מקום: בבית, בחוץ ובפארק, אין צורך באביזרים מיוחדים.
  • האימון משפר מאוד את רמת הקואורדינציה. הסיבה לכך היא שהאימון דורש רצף תנועות תוך כדי שילוב משחקי קצב של עבודת הידיים והרגליים אשר מתואמת יחד. באימון משלבים הרבה פעולות בבת אחת, איזון טוב יותר מפחית את הסיכון לנפילות או חולשת שרירים. למשל- שליטה של שיווי המשקל במהלך הליכה מרובה הכרוכה במכשולים.
  • באימון יש שילובים של בעיטות וחבטות, הם משפרים סבולת לב ריאה, מחזקים את שרירי הליבה ותורמים ליציבות המפרקים.
  • אימון הקיקבוקס עשוי להוריד את הלחץ ומקל על המתח.
  • הוצאה קלורית גבוהה- שורפים יותר משמונה קלוריות בדקה שזה בערך באותה כמות שתשרפו בזמן השחייה.

   

  לסיכום, אימוני קיקבוקס מאתגרים מאוד. הם דורשים קואורדינציה, שיווי משקל וכוח מתפרץ רב של השרירים בגופנו. חשוב לשמור על הבטיחות באימונים כדי להימנע מפציעות מיותרות. בשביל לשפר ולייעל את אימוני הקיקבוקס אני ממליץ לכם לקחת שיעורים עם מאמן כושר אישי בחיפה לרכישת בסיס טוב, כל זאת כדי שהטכניקות שלכם לא יהיה סתמי. חשוב שיהיה מאמן שעבר הסמכה מקצועית ושיודע להתאים תכנית אישית על פי הצרכים.

   

   

   

  מקורות:

  https://time.com/4712881/kickboxing-fitness-workout/

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4187584/

  שירותי שיווק בדיגיטל שירותי שיווק בדיגיטל