התקשרו כבר עכשיו :
054-9496066
אנחנו נמצאים כאן :
חפשו אותנו :
X

לתיאום אימון ניסיון חינם מלאו פרטים:  פעילות גופנית בזמן ההיריון

  לנשים רבות, יש נטייה לחשוב, שלא מומלץ לבצע פעילות גופנית בזמן ההיריון, אך ההיפך הוא הנכון.

  ראשית, יש להבחין בין אישה שהיתה פעילה גופנית, טרם כניסתה להיריון לבין אישה שלא היתה פעילה טרם כניסתה להיריון.

  אישה שהיתה פעילה גופנית טרם כניסתה להיריון, ברוב המקרים, יכולה להמשיך בפעילות הגופנית אותה ביצעה כרגיל, לפחות בטרימסטר הראשון.

  לאישה שלא היתה פעילה גופנית בתקופה שלפני ההיריון מומלץ להירשם לחוג שמיועד לנשים הרות.

  פעילות גופנית בתקופת ההיריון, אינה מבטיחה עובר בריא ולידה קלה, אך היא משפרת את תפקודה של האישה ההרה, את יכולת העמידה בשלב הלידה ואחרי הלידה ותורמת לחזרה מהירה לתפקוד יומיומי רגיל.

  ממחקרים רבים עולה כי הפעילות הגופנית בתקופת ההיריון משפרת את תפקודי הגוף ואינה מזיקה לעובר (למעט נשים שלהן גורמי סיכון מיוחדים).

  יחד עם כל האמור לעיל, חשוב לנהוג במשנה זהירות לפני הרכבת תוכנית אימונים ולהקפיד על אישור רפואי למען בטיחות המתאמנת וכמובן לבנות תוכנית אימונים מותאמת טרימסטרים.

  מומלץ לשים לב, שגם בזמן האימון האישה ההרה, חשה בטוב, ללא תחושות של התכווצויות ברחם, דימום מהנרתיק, דליפת מי שפיר, קצב לב מהיר, בחילות וכיו"ב.

  כאמור, בטרימסטר הראשון ניתן להתאמן כרגיל, אך החל מהטרימסטר השני, יש להקפיד על ביצוע פעילות מתונה, דהיינו, הרמת משקלים קלים, הימנעות מ Chest Lift וביצוע כמה שפחות תרגילים בשכיבה על הגב.

   

  אזורים שדורשים התייחסות/חיזוק בתקופת ההיריון:

  שרירי רצפת האגן – במהלך הלידה שרירים אלה הם הראשונים להיפגע ולכן ישנה חשיבות רבה בחיזוק שרירים אלה טרם הלידה.

  שרירי הבטן – שרירי בטן חזקים תומכים בתכולת הבטן ובעמוד השדרה המותני מצדו הקדמי, מונעים את הגדלת הלורדוזה המותנית ועשויים להפחית כאבי גב תחתון.

  שרירי הגב התחתון – השינויים הגופניים המתרחשים בעת ההיריון גורמים להתקצרות שרירי הגב התחתון. לכן קיימת חשיבות למתוח שרירים אלה ולהפקיד על תנועתיות חוליות המותניים.

  שרירי הישבן – שרירי הישבן הגדול תומכים בגב התחתון וחיזוק שלהם עשוי לתרום לכאבים בגב התחתון, אשר שכיחים בתקופת ההיריון.

  תנועתיות המפרקים ומתיחות – תנועתיות המפרקים ומתיחות רכות (ללא מאמץ מוגזם), עשויים לעזור בשחרור לחצים, הזנת מפרקים שנחלשים בתקופת ההיריון, שימור טווחי תנועה והרפיית הגוף.

  אימון אירובי – יבוצע בקצב נמוך עד בינוני ללא הגעה לטווח אנאירובי. טווחי קצב הלב המומלצים בעת ביצוע פעילות גופנית אירובי לאישה שלא התאמנה יהיו עד הגבול העליון של קצב הלב, שלא יעבור 140 פעימות בדקה וכמובן, לפי תחושתה האישית. לאישה שהתאמנה לפני ההיריון, תיקבע דרגת המאמץ לפי שלושה מדדים: מבחן המאמץ האישי, מבחן הדיבור ומבחן הנשימה.

  חשוב להקפיד שטמפרטורת הגוף בזמן האימון בהיריון לא תעלה על 38 מעלות, זאת מאחר, שחום גבוה מסוכן להתפתחות העובר. יש לשים לב לאודם הפנים ולמידת הזעתה בזמן האימון.

  המטרה בעת ההיריון הינה בעיקר שימור היכולות הגופניות ולא שיפורם.

  יחד עם זאת, אישה שלא היתה פעילה טרום ההיריון, בהחלט תגיעה לשיפור היכולות הגופניות שלה, בהנחה שתבחר להתאמן בתקופת ההיריון.

  בכל מקרה, חשוב ומומלץ להתאמן אצל מאמן כושר מוסמך ובעל ידע בפעילות גופנית בהיריון, בין אם האישה התאמנה לפני ההיריון ועל אחת כמה וכמה, אם החלה להתאמן רק לאחר שהרתה.

  שירותי שיווק בדיגיטל שירותי שיווק בדיגיטל