התקשרו כבר עכשיו :
054-9496066
אנחנו נמצאים כאן :
חפשו אותנו :
X

לתיאום אימון ניסיון חינם מלאו פרטים:  פעילות גופנית בזמן המחזור החודשי

  מחזור חודשי (ווסת) אינו מחלה, אך הוא אינדיבדואלי ובא לידי ביטוי אצל כל אישה בצורה שונה.

  ישנן נשים, שכמעט ואינן מרגישות את המחזור החודשי, וישנן נשים שסובלות מכאבים עזים באזור הרחם, כאבי רגליים, גב, דימומים חזקים, כאבי ראש, עייפות ואפילו סחרחורות. כמו כן, עקב שינויים הורמונליים שמתרחשים בגוף האישה בזמן המחזור (רמת סרטונין נמוכה), יתכנו שינויים במצב הרוח כגון: עצבות, דכדוך, עצבנות וכיו"ב.

  אי לכך, חשוב, שכל אישה תקשיב לגופה וליכולותיה לבצע פעילות גופנית כזו או אחרת בימי הווסת החודשית.

  במצבים בהם האישה סובלת מתסמינים של כאבים עזים, עייפות וסחרחורות, מומלץ לבצע פעילות גופנית מתונה כגון הליכה, שחייה, הרמת משקולות בישיבה, ביצוע תרגילי חיזוק בישיבה ופילאטיס. פילאטיס ושחייה מומלצים מאוד לסובלות מכאבי גב תחתון בזמן המחזור וגם בימים רגילים.

  נשים שמרגישות טוב בזמן המחזור, יכולות לבצע כל פעילות. באופן כללי, מומלץ יותר לעסוק בפעילות אירובית כמו ריצה קלה, הליכה, ריקודים (זומבה, אירובי דאנס, ריקודי בטן, ריקודי עם), אשר מסייעים בהעלאת אנדרופינים (חומרים כימיים המצויים במוח) אשר עשויים לסייע להפגת כאבים ושיפור במצב הרוח.

  למעשה כל פעילות גופנית, גורמת להזרמת דם בגוף ועל ידי כך מסייעת לשיפור בתחושות ובמצב הרוח.

  פעילות אינטנסיבית כגון ספינינג, ריצה מהירה ואימונים פונקציונאליים, פחות מומלצת בזמן המחזור, כמו גם כפיפות בטן. יחד עם זאת, יש לסייג ולומר שוב, כי נשים מאומנות שמרגישות טוב, יכולות להתאמן כרגיל.

  באם מדובר במקרים קיצוניים של תחושה פיזית לא טובה, בהחלט אפשר לקחת יום או יומיים של מנוחה.

  מאחר ובתקופת המחזור הגוף משתוקק לפחמימות ריקות, עקב ירידת הסרטונין בגוף, חשוב מאוד, להקפיד על שתיה מרובה (מים, תה ירוק) ותזונה נכונה (שילוב של חלבונים עם פחמימה מורכבת וירקות), גם כדי להימנע מאכילת יתר של פחמימות ריקות שגורמות להשמנה וגם כדי לספק דלק נכון לגוף שסובל בימים אלה מעייפות יתר.

  ובכל מקרה שאינך בטוחה, מומלץ להתייעץ עם מאמן כושר מוסמך.

   

  בברכה,

  אורית אברבנאל

  מאמנת תזונה וכושר.

  שירותי שיווק בדיגיטל שירותי שיווק בדיגיטל